Wyszukiwarka
Zaproszenie do przygotowania i przyjęcia szkaplerzy św. Józefa

Zaproszenie do przygotowania i przyjęcia szkaplerzy św. Józefa

Zacni Bracia i Drogie Bratowe,

We wtorek, w dniu 19 marca 2024 roku w Parafii Zdrojowej Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju, w Uroczystość świętego Józefa nastąpi przyjęcie Szkaplerzy Świętego Józefa, na które serdecznie Was zapraszamy.

 

Święty Jan Paweł II wskazał świętego Józefa zarówno jako Patrona całego Kościoła Świętego na trzecie tysiąclecie, ale też jako szczególny, godny naśladowania wzór męskości i ojcostwa.

 

Obrzęd przyjęcia Szkaplerza św. Józefa to nie nałożenie talizmanu.

 Chętnych do zapoznania się z kultem 3 Przenajświętszych Serc:

  • Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • Niepokalanego Serca Maryi
  • i Przeczystego Serca Świętego Józefa

Zapraszamy do zapoznania się szczegółowymi informacjami na stronach:

JÓZEF ZE ZDROJU 

RYCERZE JP2 KRYNICA


Ten kult oparty w znacznej mierze na objawieniach w Itapirandze, które są oficjalne zatwierdzone przez Kościół Katolicki, był znany także Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II.

Nasza Chorągiew włącza się w kult tych Trzech Serc m.in. w następujący sposób:

1)   Najświętsze Serce Pana Jezusa - poprzez comiesięczną Nocną Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 21:37 połączoną ze śpiewem Nieszporów o Najświętszym Sakramencie oraz własnymi rozważaniami według kolejnych wezwań z Litanii św. do Jana Pawła II,

2)   Niepokalane Serce Maryi – poprzez comiesięczny aktywny udział w Męskim Różańcu i Procesji Fatimskiej oraz poprzez poznawanie i propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II m. in. poprzez autorską stronę internetową  https://rycerzejp2krynica.pl  poświęconą naszemu Patronowi z odniesieniem do tekstów źródłowych wszystkich encyklik i adhortacji, które powinny być nam wszystkim znane i stosowane,

3)   Przeczyste Serce świętego Józefa – poprzez aktywny udział w comiesięcznym nabożeństwie o błogosławieństwo dla rodzin i modlitwę rodziców za dzieci, zwłaszcza te, które odeszły od Pana Boga i Kościoła.

Jako jedni z pierwszych przetłumaczyliśmy te objawienia 3 Przenajświętszych Serc w brazylijskiej Itapirandze na język polski - dla 33 Oddania się Świętemu Józefowi i przygotowania do przyjęcia szkaplerzy.

Święty Józef nie był starcem. Święty Józef to nie tylko zakurzona figurka w bożonarodzeniowym żłóbku. Święty Józef jest intrygujący, ponieważ choć nie powiedział ani jednego słowa w Piśmie świętym to ważniejsze co zrobił.

 

Chętnych zapraszamy do przygody poznania tego zwykłego Józefa – niezwykłego świętego. Szczegóły przyjęcia szkaplerzy na stronie internetowej: https://jozefzezdroju.pl/

 

Tarnowski Gość Niedzielny zainteresował się tym fenomenem kultu świętego Józefa, zapraszamy do lektury najbliższego wydania o tym wyjątkowym nabożeństwie.

Macie problem? … idźcie do Józefa.


340jpg

w Jefjpg